علی قنبری زاده پنجشنبه، 24 مرداد 1398 · 18:52
🔹 مقامات رسمی روسیه بررسی آنتی‌تراست یا انحصارگرایی در مورد اپل را به علت محدود کردن و حذف اپلیکیشن‌های کنترل والدین از اپ‌استور،آغاز کرده است.

🔹شرکت اپل کمی بعد از ارائه این سرویس خود، اپلیکیشن‌های دیگر مرتبط در این حوزه را از اپ‌استور خود حذف یا دسترسی به آنها را محدود کرد.

🔹به گزارش اکونومیست، سرویس فدرال ضدانحصار روسیه پنجشنبه هفته پیش اعلام کرد که نقض قوانین مربوط به رقابت در روسیه توسط اپل را بررسی خواهد کرد؛ بنا بر گفته‌های این سرویس، اپل اپلیکیشن شرکت چندملیتی امنیت سایبری کسپرسکی را از اپ‌استور آیفون حذف کرده است. به نظر روسیه الزامات اپل در این زمینه ناواضح است.

🔹همچنین به گزارش نیویورک‌تایمز اپل در ماه آپریل و کمی بعد از اینکه ابزارهایی را برای کمک به مردم در محدود کردن زمان استفاده بچه‌هایشان از آیفون ارائه داد، دیگر اپلیکیشن‌های محبوب را که خدمات مشابه ارائه می‌دادند، از اپ‌استور حذف کرد یا دسترسی به آنها را محدود کرد.

🔹 اپل در آن زمان استدلال کرده بود که این اپلیکیشن‌ها از فناوری‌های نامناسب استفاده می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد دسترسی بیش از حد به داده‌های مشتریان داشته باشند.

🔹اپل در ماه ژوئن، استراتژی خود را معکوس کرد و به اپلیکیشن‌ها امکان بازگشت با همان فناوری‌های مشابه را داد، به شرط اینکه هیچ داده‌ای را برای هیچ هدفی نفروشند، استفاده نکنند یا به اشخاص ثالث ندهند.
5140 · نسخه‌وب