علی قنبری زاده دوشنبه، 28 مرداد 1398 · 17:38
دستورالعمل نظارت بر مسافربرهای اینترنتی تدوین می‌شود

وزارت کشور با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات، وزارت صنعت معدن و تجارت دستورالعمل نظارت بر مسافربرهای اینترنتی را تدوین می‌کند.

به گزارش پیوست این دستورالعمل چهارچوب‌های فعالیت شرکت‌های مسافربر اینترنتی، خودروها و رانندگان را مشخص خواهد کرد.

از نکات مهم این دستورالعمل آن است که این شرکت‌ها، تایید فعالیت رانندگان و خودروهای مورد نیاز خود را به صورت مجازی از شهرداری‌ها دریافت می‌کنند. این مصوبه پس از نهایی شدن و امضای وزیرکشور، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.
پیش از این لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی در کمیسیون امور زیربنایی تایید و برای تصویب به صحن هیات دولت رفته بود. اما این لایحه نتوانست به تصویب هیات دولت برسد و بار دیگر برای بررسی مجدد به کمیسیون ارجاع داده شد.

معاونت علمی ریاست‌جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان حامیان اصلی تاکسی‌های اینترنتی مخالفان این مصوبه در هیات دولت بودند، از همین رو وزارت کشور با هماهنگی با همین بخش‌ها سعی در تدوین دستورالعملی دارد تا یک اجماع کلی برای نظارت بر مسافربرهای اینترنتی ایجاد کند.

وزارت کشور در این دستورالعمل پیش‌بینی کرده با ایجاد سامانه‌ای، هر کدام از شرکت‌های مسافربر ‌اینترنتی را ملزم به ارسال اطلاعات خودروهای به کار گرفته در سرویس‌های خود و همچنین رانندگانشان به این سامانه کند. در این صورت امکان نظارت بر این شرکت‌ها فراهم خواهد شد.
متن کامل خبر را می‌توانید از طریق لینک زیر بخوانید:
http://pvst.ir/taxi3
15907 · نسخه‌وب